Anasayfa / Dağarcık / İyi Fikirler / Güzellik Bakımı

Güzellik Bakımı

1. Selülit
Kadınlarda daha çok gözlenen beslenme, genetik ve yağ birikimleriyle oluşan selülit lenf sıvısı ve toplar damar kan akışındaki yavaşlama ile toksin birikimindeki oluşan cilt altı bağ dokusu hastalığıdır.
Malzemeler
1 şişe maden suyu
3 adet limonun suyu
1 şişe bebek yağı
1 paket bebe asprini
10 gram nane suyu
Uygulanışı
Bebe aspirini, ezilerek toz haline getirilir. Diğer malzemeler ile karıştırılıp; selülitli bölgeye iki kez sürülerek uygulanır.
2. Doğum Sonrası Lekeler
Kadınlarda doğumdan sonra vücutlarının genellikle göbek ve basen kısımlarında çatlak lekeler oluşur. Günümüzde bu lekelerden kurtulmak için birçok pahalı yöntemler uygulanmaktadır.
Malzemeler
5 yemek kaşığı oksijenli su
5 adet beyaz yumurta kabuğu
3 adet limonun suyu
Uygulanışı
5 adet beyaz yumurta kabuğu, 12 gün suda bekletilir. 12 gün sonra, sudan çıkarılarak kurutulup dövülerek toz haline getirilir. Limon suyu ve oksijenli su ile karıştırılarak günde iki kez o bölgelere tampon yapılır.
3. Sivilce
Genetik olarak insanlarda baş gösteren sivilce, daha çok yağlı ciltlerde kendini gösterir. Ergenlik sivilcesi ile normal yaşta çıkan sivilceler için iki özel formül sunuyorum.
A. Ergenlik sivilcesi için hazırlanacak malzemeler
2 yemek kaşığı beyaz kil toprağı
1 adet antibiyotik hap
1 fincan alkol
1 fincan domates suyu
Uygulanışı
1 adet antibiyotik hap, ezilerek toz haline getirilir.Kil, alkol ve domates suyu ile maske yapılarak yüze sürülür.
B. Normal sivilceler için malzemeler
100 gram biberiye otu
100 gram ada çayı yaprağı
50 gram reyhan veya nane otu
2 adet limonun suyu
Uygulanışı
Üç farklı ot, 15 dakika bir kapta kaynatılır. Sonra 15 dakika bekletilir. Üzerine limon suyu ilave edilerek yüze günde iki defa sürülür.
4. Çiller
Yüzde genetik olarak bulunan çiller, bayanlar tarafından çeşitli makyajlarla kapatılmaya çalışılır. Yüzde belirginleşen çillerden rahatsız olan bayanlar, aşağıdaki formülü uygulasınlar.
Malzemeler
1 çay kaşığı toz tarçın
1 adet yumurta akı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı irmik unu
Uygulanışı
Bütün malzemeler karıştırılarak 20 dakika bekletilip, yüze maske olarak sürülür. 15 dakika yüzde bekletildikten sonra, kuru havlu ile alttan üste doğru ovalanarak çıkarılır. Sonra bol su ile yıkanır.
5. Akneler
Vücutta daha çok sırt-bel ve alın kısımda bulunan küçük yağ gözeneklerine akne denir. Akneli insanlar, aşırı sıcak sudan, biber baharatlardan ve stresten uzak durmaları gerekir.
Malzemeler
1 şişe maden suyu
2 adet limon suyu
3 adet aspirin
3 kaşık beyaz kil toprağı
Uygulanışı
Aspirinler, dövülerek toz haline getirilir. Diğer malzemeler ile karıştırılır. Akneli bölgelere sürülerek 15 dakika sonra duş alınır.
6. Yüz lekeleri
Yüze, güneşten gelen ültraviyole ışınlarından veya yaşlanmadan dolayı sarımsı ve kırmızımsı lekeler oluşur. Yüz lekeleri için kullanılacak
Malzemeler
1 çay kaşığı zencefil tozu
1 adet yumurta akı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı üzüm sirkesi
1 adet domates suyu
3 damla zeytinyağı
Uygulanışı
Bütün malzemeler karıştırılıp 20 dakika bekletilir. Sonra pamuk ile tampon yapılır.
7. Gençleştirme ve yüz güzelliği
Bu karışım, insan yüzünü 5 yıl gençleştirme özelliğiyle şahsım tarafından orijinal olarak formülü hazırlanmıştır. Bu tılsım karışımını, 35 yaşından sonraki bayanların kullanması daha uygundur.
Malzemeler
1 kilo pırasa
1 kilo salatalık
1 kilo elma
1 bardak domates suyu
200 gram pirinç
3 adet limonun suyu
10 gram nane suyu
5 gram maydanoz suyu
8 adet bebe aspirini
1 fincan ekşi nar suyu
750 gram süt
Uygulanışı
Pırasanın beyaz kısmı kesilerek alınır. Salatalık ve elmanın kabuğu soyularak diğer kısımları kullanılmaz. 8 Adet bebe aspirini dövülerek toz haline getirir. Bütün malzemeler, geniş bir kapta 15 dakika kaynatılır. Sonra bu karışım süzgeçte geçirilerek suyu alınıp 20 dakika bekletilir. Günde bir defa suyu 30 dakika kalacak şekilde yüze sürülür. Sonra ılık suyla yüz yıkanır. Çıkan parlaklık ile daha ilk başta hayret edeceksiniz.

Hakkında Admin

Buna da bakabilirsiniz

Sinameki

Geniş bir bitki ailesi olan Fabaceae türünden gelen sinameki tropikal bölgelere özgüdür. Yaklaşık 260 farklı …