Anasayfa / Dağarcık / Bilgi Demeti / Saddam Hüseyin Gerçekten Asıldı mı?

Saddam Hüseyin Gerçekten Asıldı mı?

İdam edilen gerçekten Saddam Hüseyin mi ! Yoksa Casim El-Ali mi?..

Aşağıdaki resimde Saddam Hüseyin ve 2 Dublörünün Resimlerini inceleyin…

Amerikalıların yalan uydurma ve senaryo yazma alışkanlıkları hiçbir zaman unutulmamalı!..

 

Amerikalılar tarafından yakalanan, yargılanan ve sözde idam edilen kişi Saddam Hüseyin miydi ?

Yakalama dizisi
Evet dizi diyoruz çünkü gerçekten Amerikalılar tarafından çok güzel bir şekilde hazırlanan bir dizi senaryosudur. Ancak ne yazık ki diziye son bölümlerden göstermeye başlayınca işler karıştı. Hani bazen dizilerde veya filimlerde olur ya komik bölümler ve çekim hataları gösterilir ilk önce, işte Saddam Hüseyin’in  yakalanma dizisinde de gösterilen Aralık ayında sararmış hurmalar ve kurutulmuş et ve meyveler sahnesi de bunlardan birisi (Associted Press).

 

Aralık ayında kurutulmuş et ve meyve sahneleri artık herkes tarafından yalan olduğu bilindiği için bu konunun detaylarını anlatmamıza gerek yok. Çünkü Irak’ta kurutma işleri Mayıs-Temmuz ayları arasında yapılır ve Aralık ayında hurma bu şekilde görülmez.

Soru şu :
Neden bu yakalama sahnesinin ve Saddam Hüseyin’in sakin bir şekilde teslim olmasının gerçek görüntülerini vermediler !

Neden biliyor musunuz ! Çünkü yakalama sahnesinin bütün görüntüleri uydurma ve gerçek olmayan fotoğraflardı. CIA bu konuda daha sonra bu görüntülerin gerçek olmadığını ve sadece bir canlandırma senaryosu olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Dolayısıyla Saddam Hüseyin’in yakalanma sahnesi CIA tarafından yazılan ve canlandırılan bir sahne olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu görüntüleri çekildiği bahçe sahibinin eşi olan Halide (Namık El Duri’nin eşi) olaydan bir gün önce bahçede bulunuyordu ve bahçesinde koyunlardan başka hiçbir şey olmadığını kaydetti. Ancak Amerikan askerlerinin 7 hafta önce bahçeye gelip gizli çekimler yaptığını anlattı. İşte belki de bu sahte görüntülerin o zaman hazırlanmıştı. Kaldı ki bu bahçede koyun yetiştiriliyordu ve sahibi neredeyse her gün bahçeye uğruyordu. Ayrıca bahçenin bulunduğu bu alan daha önce Amerikan askerleri tarafından kontrol edilmiş herhangi bir kanıta rastlanmamıştı.

Saddam Hüseyin yakalandığında (senaryoya göre) insanlar acaba bu gerçekten kendisi mi yoksa dublörlerinden (benzeri) birisi mi diye şüphelenmeye başladı. Bu şüphenin asıl kaynağı gerçek Saddam Hüseyin fotoğraflarının son 15 yılda medyada bulunmadığı ve aslında karşılaştırılan fotoğraflardaki kişinin aynı kişi olduğundan (sahte kişi veya kişiler) ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla karşılaştırılan fotoğraflar arasında çok fazla ve önemli farklılıklar bulunmadı.
Konuya daha fazla vakıf olmak için size Saddam Hüseyin’in en fazla karşılaştırılan fotoğraflarını bakmanızı öneriyorum. Bu fotoğraflar çoğu insan tarafından karşılaştırılan en yaygın olan fotoğraflardır.

        

  

 

Bu fotoğraflardaki kişiler aynı kişi (veya başka kişi) olabilir. Ancak gerçek Saddam Hüseyin olmadığı kesin.
Daha da fazlası aşağıdaki fotoğraflarda görüntülenen kişinin de Saddam Hüseyin olmadığı kesin

 

Daha pek çok inanılmaz gibi görülen gerçekler vardır !
Konuya başlarken değerli okurlarımıza bir gerçeği aktarmak istiyoruz. Aslında gerçek Saddam Hüseyin uzun bir süre (1990 yılından beri) medyaya çıkmadı. Ayrıca 1998-2002 yılları arasında gerçek Saddam Hüseyin sadece bir defa ekranlarda görüldü. Çoğu insan Saddam Hüseyin’i son 10-15 yıl içerisinde çekilen fotoğrafları ve video görüntülerinden tanıyor. Bu kişi medya aracılığı ile dünyaya Saddam Hüseyin olarak tanıtıldı. Aslında fotoğraflardaki kişi gerçek Saddam Hüseyin değildi ! Dolayısıyla gerçek ve sahte Saddam Hüseyin’i karşılaştırmak için genelde son 15 yıl içerisinde çekilen fotoğrafları ve video görüntüleri kullanılıyor. Çoğu insan da fotoğraflar arasında pek fazla fark göremiyor. Aslında çok haklılar çünkü fotoğraflar aslında aynı kişinin fotoğrafı ancak bu kişi ne yazık ki gerçek Saddam Hüseyin değildir

Peki, belki de birisi bu benzerler (dublörler) konusu da nerden çıktı diyebilir !
Aslında tarihte de tanınan insanların dublör kullandıkları tespit edilmiştir. Örneğin : Mao (Çin), Stalin (Rusya), Castro (Cuba), Cherchil,…..
Çok fazla uzağa gitmemize gerek yok aslında, Saddam Hüseyin’in büyük oğlu Uday’ın da benzeri vardı !
Evet, işte Uday’ın benzeri Latif Yahya (35). 1987-1991 yılları arasında dünyaya medya aracılığı ile Uday olarak tanıtıldı. 1991 yılında ise Avrupa’ya kaçtı. Avrupa’da “Ben Saddam’ın Oğluydum” adında bir kitap yayımladı.

   

Senaryo icabı Amerikalılar tarafından Uday’ın öldürülme sahneleri düzenlendiğinde, Latif Yahya Avrupa’da istihbarat birimleri tarafından soruşturmaya alındı. Suçu neydi biliyor musunuz ? Latif Yahya Musul’da Amerikalılar tarafından öldürüldüğü iddia edilen kişinin Uday olmadığını öne sürdü. Ayrıca Latif Yahya Hollanda’nın Fry Netherland dergisine verdiği röportajda “Ölümünden 2 hafta sonra Uday’dan şifreli bir e-mail aldığını ve bu şifrelerin sadece kendisi ve Uday tarafından bilindiğini, e-mailin içeriğinde intikamım çok kötü olacak diye ifadeler bulunuyordu.

Saddam Hüseyin’in  Benzeri (Dublörü) Var mı ?

1- Alman Metodu: Alman Adli Tıp Doktoru Dr.Dieter Buhman’ın (53) yaptığı araştırmalara göre Saddam Hüseyin’in  en az 3 benzeri olduğunu tespit etmiştir. Çalışmalarında farklı zamanlarda çekilen binlerce fotoğraf ve 30’un üzerinde video görüntüleri incelenmiştir.

2- İran-Hollanda Metodu: Yaklaşık 25 yıl Saddam’ın araştırmasını yapan İranlı Dr.Muhammed Esasisi tarafından yapıldı. Dr.Esasidi (Kulak burun Boğaz uzmanı) 25 yıl boyunca yaptığı çalışmada Saddam Hüseyin’in  soyu, saltanatı, savaşları ve giyim kuşamı ile ilgili değildi, sadece Saddam Hüseyin’in  kulak yapısı ile ilgili idi. bilindiği gibi kulaklar da parmak izi gibidir her kişi için farklılık gösterir. Dr.Esasidi’nin yaptığı çalışmada Saddam Hüseyin’in  kulak yapısı ve çizgileri 1999 yılana kadar sabitti. Ancak 1999 yılından sonra Saddam Hüseyin’in  kulak yapısında ani bir değişim tespit edildi.
Dr.Esasidi’nin 02.03.2003 tarihinde Hollanda televizyonlarına verdiği reportajda 1999 yılından sonra medyada gösterilen kişinin Saddam Hüseyin olmadığını ve Mihail Ramazan adında bir kişi olduğunu açıkladı. Saddam’ın 19 yıl dublörlüğünü yapan Mihail Ramazan ve 1980 yılından bu yana aralıksız 23 yıl sekreterliğini yapan Halide Abdulkahar’ın Arapca kaleme aldığı kitaplar okuyucuya sunuldu. Saddam Hüseyin devrine 19 yıl şahitlik eden dublör Saddam Mihail Ramazan, yaşadıklarını iki ciltlik kitaba dönüştürdü. Mihail Ramazan, İran-Irak savaşında İran’ın, Saddam diye bir dublörünü öldürdüğünü de açıkladı.

Mihail Ramazan

3- Amerikan Metodu :Aslında bu yöntem Amerikalılar tarafından çok iyi bilinen ve uygulaması kolay olan bir yöntemdir.Yalan söyle, bir daha yaan söyle, yine yalan söyle ve sonunda herkes bu yalanın artık bir gerçek olduğuna inanır. ABD’li bir uzman, geçtiğimiz günlerde sorgulanan kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığını açıkladı. Bir dönem CIA’de görev yapan ABD’li uzman gerekçelerini şöyle açıklıyor: Saddam’ın yüz hatları ve dişleri çok daha farklıydı. Yüz hatlarının ortaya çıkmaması için, sakallı sorgulanıyor. Saddam’ın eşi Sacide Tulfah ta bu şahsın Saddam olmadığını söyledi
  Casim El-Ali

4 – Yöresel Metod : Irak halkının tarafından bilenen gerçek şudur ki Irak’ı 1997 yılından beri yöneten Saddam Hüseyin değildi benzeri Casim El-Ali adında bir kişi idi. Bu görüşü savunan insanlar gerçek Saddam Hüseyin’in  şivesini ve konuşurken harflerin ağzından çıkış tonunu çok iyi bilen insanlardır. Hatta Saddam Hüseyin’in  sadece ses tonundan bile (görüntü olmadan) gerçek olup olmadığını tespit edebilen insanlardı. Gerçek Saddam Hüseyin’in  konuştuğu Arapça Irak halkının orta kesiminin şivesidir (Bağdat ve Tikrit). Halbuki 1997-1998 yıllarından sonra Saddam Hüseyin’in  şivesinde ani bir değişiklik olup Irak Halkının güney kesimin şivesini (Basra) kullanmaya başlamıştı. Aslında 1997 yılından sonra medyaya tanıtılan kişi Casim El-Ali veya Mihail Ramazan olabilir bu çok önemli değil, önemli olan bu kişi gerçek Saddam Hüseyin değildir.

5 -Diğer: ismini vermek istemeyen, gerçek Saddam Hüseyin’in  sağlığı ile yakından ilgilenen ve 1990 yılında Kuveyt savaşından sonra Avrupa’ya iltica eden bir doktor tarafından ortaya atılan bir iddia. Bu doktora göre gerçek Saddam Hüseyin Irak-İran savaşından 3 yıl sonra lenf bezi kanserine (Hodgkin Lymphoma) yakalanmıştı ve bu doktor 1990 yılında yurtdışına çıktığında gerçek Saddam Hüseyin hasta yatağında yaşam savaşı veriyordu. 1991 yılından sonrada gerçek Saddam Hüseyin’i medyada bir daha görmediğini ve büyük bir olasılıkla öldüğünü, 1991 yılından beri Irak Saddam Hüseyin’in  benzeri tarafından idare edildiğini ifade etti. Aslında tam bu dönemlerde Iraklılar arasında da Saddam Hüseyin’in  öldüğüne dair söylentiler vardı ama iletişim bu günkü kadar etkin olmadığından insanlar medyaya mahkum olmuştu. Medya ne derse doğrudur kavramı mevcuttu.

Gerçek Saddam Hüseyin’i nasıl öğrenebiliriz ?
Aslında bu sorunun cevabı çok basit, Saddam Hüseyin’in  eski ve yeni fotoğraflarına dikkatli bir şekilde bakınız. Özellikle zamanla değişmesi beklenmeyen yüz özelliklerine dikkat edin. Bu sorunun yanıtını eminiz ki çok kolay bir şekilde verebilirsiniz.

İsterseniz Amerikalılar tarafından hazırlanan senaryonun başından başlayalım

Soru: Yakalayan kişinin yüz ifadesi de bunu anlatıyor mu acaba !
Gerçek Saddam Hüseyin’i görmek istiyorsanız aşağıdaki fotoğrafa bakınız

                   İşte Gerçek Saddam Hüseyin El-Tikriti

Aslında belki de inanılması kolay değil ancak aşağıdaki fotoğrafların tamamında gerçek Saddam Hüseyin mevcuttur

Gerçek ve Sahte Saddam Hüseyin arasındaki fark Nedir?

       

 

Gerçek Saddam Hüseyin ile sahte Saddam Hüseyin arasındaki en önemli iki farksa gerçek olanın çene gamzesi ve sahte olanın ise sol yüzünde ben bulunmasıdır. Aslında estetik ameliyatlar sayesinde birçok farklılığı düzeltmek kolaydır ancak çene gamzesini tutturmak zordur.

Gerçek Saddam Hüseyin’in Sol yüzünde ben yoktur.

Gerçek Saddam Hüseyin’in çenesindeki gamzeye (çentik,çukur) dikkat edin

Şimdi yine Amerikalılar tarafından yazılan senaryoya göre yakalanan Saddam Hüseyin’in fotoğrafına bir kez daha bakalım

Aslında yukarıdaki fotoğraflara bakarak buradaki kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığı bellidir. Ancak burada birkaç hususa değinmekte yarar vardır.

Bu fotoğrafta birçok bilinçli değişiklik yapılmıştır. İlk fotoğrafta küçük düşürmek amacıyla kişinin saçları dağınık ve bilinçli olarak uzatılmıştır. Ancak bu durum kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığını ortaya çıkarıyor. Çünkü gerçek Saddam Hüseyin’in saçı çok sert ve kıvırcıktı ve uzadığında bu görüntüyü vermezdi. Sert ve kıvırcık saçlara sahip olan kişiler ne demek istediğimizi çok iyi bilirler !

Sakalının bu şekilde uzamış, dağınık ve beyaz bir şekilde gösterilmesi ise İslam dinine ihanet etmek amacıyla yapılmıştır. Neden Saçlar boyalı sakallar beyaz bırakıldı !

Tıraş sonrası çekilen bu fotoğrafta çok bariz bir değişiklik yapılmıştır. Sol yüzündeki beni gizlemek için sakalları kesilmemiştir ve uzun bırakılmıştır. Dikkat ederseniz bu fotoğraf dışında yakalanan kişini hiçbir sakalsız fotoğrafı olmamıştır. Bu kişinin 3 yıl süren mahkemesi süresince bir kez olsun bile sakalsız gösterilmedi.

Sonuç olarak

Yakalanan ve idam edilen kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığı kesindir. Ancak bu durum gerçek kişinin hayatta olup olmadığı konusunda bir fikir vermez. Gerçek Saddam Hüseyin belki de hala hayattadır, belki de 1997 veya 2003 yılından önce vefat etmiştir. Kim bilir?..

SİZCE SADDAM HÜSEYİN ASILDI MI?…

Kararı Siz verin !..

——-

Hakkında Admin

Buna da bakabilirsiniz

Kar Tanelerinin Hiçbiri Neden Birbirine Benzemez ?

Kar insan hayatında önemi bilinir mi tartışılır ama karı mucizelerle dolu şekilleri ile halen keşfedilmeyi …

Bir yanıt yazın