Anasayfa / Dağarcık / İyi Fikirler / Kilo Verdiren Gıdalar

Kilo Verdiren Gıdalar

Tarçın:

Bir öğünde, bir çay kaşığının dörtte biri kadar tarçın tüketmek, yemek sonrası insülin artışını engelliyor. Çabuk acıkmamanızı sağlıyor. Ayrıca kandaki kolesterol, şeker ve trigliserid seviyelerini düşürüyor.

Tarçını yemeklerinizin üzerine serpebilirsiniz. Özellikle fasulye, nohut gibi baklagillere çok yakışıyor. Bir dilim tahıllı ekmek üzerine ekerek yapacağınız ikindi kahvaltısı, akşam yemeğine kadar acıkmanızı engeller.

Kırmızıbiber:

Düzenli olarak kırmızıbiber tüketmek, iştahınızı kontrol etmenize yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar, kahvaltıda acı biber yiyenlerin öğlen yemeğinde daha az yemek yediklerini ortaya koyuyor. 

Greyfurt:

Greyfurdun içindeki fitokimyasallar, insülin seviyelerini düşürerek iştahınızın azalmasına yardımcı oluyor.

Sirke:

Midenizin boşalmasını yavaşlatarak uzun süre tok hissetmenizi ve yemekten sonra şekerinizin hızla yükselmesini engelliyor. 

Yeşil çay:

Zayıflamaya yardım eden en iyi elamanlardan birisi yeşil çaydır. İçinde kateşin adı verilen ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artıran antioksidanlar bulunuyor. Günde 1-2 fincan yeşil çay içmek, zayıflamanıza yardımcı oluyor.

 

Hakkında Admin

Buna da bakabilirsiniz

Zencefil

Zencefil; tropikal iklim karakterindeki coğrafi alanlarda yaşayan ve yetişen yumru köklü sarımtırak bir bitkidir. Düğümler …

Bir cevap yazın