Anasayfa / Dağarcık / Bilgi Demeti / Dünyanın en çirkin kadını

Dünyanın en çirkin kadını

Lizzie Velasquez, Teksas’ta yaşayan 23 yaşında bir genç kız ve sadece 27 kilo ağırlığında!

2

Amerika’nın Texas eyaletinde yaşayan Lizzie Velasquez sıfır yağ hücresiyle doğmuş. Bu yüzden vücudunda hiç yağ yok ve asla kilo almıyor.

3

Hastalığı 23 yaşındaki genç kızın hayatını zorlaştırsa da, Lizzie savaşmanın bir yolunu bulmuş ve hayatını cehenneme çeviren bu hastalıkla ilgili bir kitap yazmış.

4

Her 15-20 dakikada bir yüksek kalorili yiyecekler tüketerek enerjisini koruyan Lizzie sadece 27 kilogram ağırlığında. Bu olağandışı görünümünden dolayı insanların meraklı bakışlarından hayatı boyunca kurtulamamış genç kız.

5

Fotoğraftaki Lizzie 2 yaşında. 4 yaşında Lizzie’nin sağ gözünde körlük oluşmuş.

6

Lizzie’nin ailesi son derece şefkatli davranarak her türlü zorluğunda Lizzie’nin yanında olmuşlar. Annesi, babası ve iki kardeşiyle Lizzie ailesinin yanında mutlu.

7

İnsanlar İnternet üzerinden Lizzie’nin görünümüyle ilgili olarak kendisine saldırılarda bulunsalar da, Lizzie bu saldırılar için “Sadece bir kaç basit kelime.” diyebilmeyi başarmış.

8

Lizzie’nin sağlık durumu dünya çapında birçok doktorun ilgisini çekmeyi başarmış. Şu anda birçok üniversite tarafından ortak gerçekleştirilen bir genetik çalışmanın odak noktası Lizzie.

9

Doğduğunda doktorlar asla yürüyemeyeceğini, konuşamayacağını yani normal bir hayat süremeyeceğini iddia etmişler.

14

1612

Hakkında Admin

Buna da bakabilirsiniz

İstanbul’da Trafik Kuralları

  * Yol verilmez, alınır. Eğer bir garajdan ya da otoparktan direkt yola çıkacaksanız, araçların …

Bir cevap yazın